V četrtek 13. 7. 2023 ob 18:45 smo prejeli poziv na intervencijo, ker so Cerkno in širšo okolico prizadele poplave. Reka Cerknica je prestopila bregove in poplavila več objektov v Cerknem. Sprožilo se je tudi več zemeljskih plazov. Zaradi obsega prizadetega območja so bila aktivirana vsa gasilska društva GZ Cerkno, naknadno pa še PGD Sp. Idrija in PGD Idrija. Naše društvo je posredovalo na večih lokacijah v Cerknem, kjer smo s črpalkami prečrpavali vodo iz poplavljenih objektov in skupaj z drugimi društvi evakuirali tabornike, ki so taborili v kraju Reka. Z intervencijo smo končali 14. 7. 2023 ob 1:00. Posredovali smo z voziloma GVM-1 s PMB, GVGP-1, enim osebnim vozilom in 15 gasilci.

V petek, 14. 7. 2023 ob 9:20 smo bili s strani štaba intervencije pozvani na pomoč pri sanaciji po poplavah. Izvozili smo z GVM-1 z muljno in potopno črpalko in 3 gasilci. S posredovanjem smo zaključili ob 18:15.